18 May 2017
Категорија Новости
18 May 2017,
 Off

Железничар се из све снаге бори за опстанак у Српкој лиги. У 27. колу јуче је на свом стадиону савладао екипу Михајловца са 3:1. Шок већ на почетку меча јер су гости повели у другом минуту голом Стојановића после доброг продора. У 27. минуту искључен је нападач Михајловца Николичић због ударања свог чувара, што је свакако олакшало Жељи даљи ток утакмице. Наш тим изједначио је крајем првог полувремена голом са 16 метара бонус играча Павловића. Одлуча о победнику пала је на почетку другог полувремена, за само три минута. У 50. минуту снажан шут Обрадовића са 20 метара завршио је у мрежи гостију, док је на 3:1 повисио Плећић, после добре акције домаћих и шута искоса у казненом простору.

Железничар je сада на претпоследњем месту са 29 бодова, три више од Јошанице, која данас у последњем мечу овог кола дочекује тим Јединство Путеви из Ужица. По 29 бодова имају и Мокра Гора и Лозница, а по 30 Михајловац и Јединство. Дакле, закувало се на зачељу, нада за Жељу постоји, али је и распоред до краја тежак. Већ у суботу се иде на ногу лидеру, крагујевачком Радничком 1923, који је надомак титуле и тешко ће препустити бодове на свом стадиону. Затим у Лајковац долази у госте један од водећих тимова лиге Шапине, док у последњем колу Железничар гостује Смедереву. Директни конкуренти за останак у лиги такође немају лак распоред, имају и међусобне сусрете, тако да је све могуће. Из Српске лиге Запад у нижи ранг одлазе два клуба.