23 May 2022
Категорија Новости
23 May 2022,
 Off

Стрмовo jе и даље неумољиво – данас је у 23. колу у лајковачком дербију савладало Задругар на Сенари са 3:1 и стигло до петог места на табели! Изузетно важну победу остварио је и Железничар на гостовању у Љубовији, резултат је био 2:0.
На крају првог полувремена Стрмово је на стадиону Задругара водило са 2:0 головима младог Луке Стојаковића. Први погодак постигао је у 33. минуту из једанаестерца а други пред крај полувремена – у 44. минуту. Наду домаћину дао је Владимир Јеринић такође голом из пенала у 68. минуту, али је већ 10 минута касније Зарић запечатио победу гостију.
Јунак победе Железничара у Љубовији био је Небојша Марковић, који је практично за мање од 10 минута донео сва три бода нашем тиму. Марковић је у игру ушао у 46. минуту, већ у 47. био стрелац првог гола, да би то поновио у 56. минуту. Домаћин је од 82. минута имао фудбалера мање на терену јер је одбрамбени играч Васиљевић због приговора судији добио други жути картон, уједно црвени.После сјајне пролећне серије Стрмово се издигло на пето место са 29 бодова, а четвртопласирани Раднички има само бод више. Сасвим супротна ситуација је са Задругаром, које је у другом делу првенства освојио мало бодова и довео себе у позицију да склизне у „опасну зону“. Тренутно је осми са 26 бодова, у следећем колу гостује Будућност Крушику, а бодовна разлика међу клубовима у доњем делу табеле је мала. Јединство из Владимираца има 25, Железничар 24, Цер 23, Борац 22 и Дрина 21 бод.
Од осталих резултата у овом колу издвајамо реми Радничког и Будућност Крушика на петом пуку, било је чак 3:3, затим дерби у Врелу у којем је домаћин савладао ОФК Дивци са 3:0. Помало неочекивано је Борац из Лешнице победио у Мионици са 2:1 и побегао са последњег места, док је у дербију зачеља у Владимирцима Јединство победило Цер са 3:1.
У наредном 24. колу Колубарско-мачванске зоне Железничар дочекује ваљевски Раднички, Стрмово Рибницу, док Задругар гостује лидеру у Ваљеву.