15 March 2020
Категорија Новости
15 March 2020,
 Off

Већ на старту пролећног дела Колубарско-мачванске зоне Железничар је играо дерби, утакмицу за преузимање водеће позиције и у томе је успео. После доста узбуђења и преокрета, успео је да савлада досадашњег лидера Слогу из Богосаваца са 2:1. Због превенције ширења корона вируса утакмица је одиграна без присуства публике. Голове за Жељу постигао је Арсић у 78. и 80. минуту, док је стрелац за госте био Тајдић у 57. минуту.

Средином првог полувремена поништен је гол Железничара, због чега је бурно реаговала домаћа клупа. Гости су у финишу првог дела меча преко капитена и нападача Сибиновића пропустили велику шансу. Друго полувреме доноси вођство гостима, евроголом Тајдића у 57. минуту. Међутим, повратник у Железничар, нападач Арсић, за само два минута головима у 78. и 80. минуту донео је Жељи тријумф и прво место на табели.

Други лајковачки зонаш Задругар је у Прњавору претрпео минимални пораз од Младости са 1:0. Железничар је преузео вођство на табели са 30 бодова, другопласирани Рађевац има 29, Слога 28 итд. Задругар заузима девето место са 19 бодова. У следећем колу Жеља гостује Младости из Прњавора, екипи са дна табеле, док Задругар у комшијском дербију дочекује ваљевски Раднички.

ФК Пепељевац је са новим тренером Сашом Исидоровићем у првом пролећном колу Окружне лиге савладао комшије из Ћелија екипу Димитрије Туцовић са 3:0. ФК Јабучје је непријатно изненадило на свом терену поразом од екипе Бањана са 1:0, док је лидер окружне лиге Рубрибреза силовита била на старту фудбалског пролећа савладавши на свом терену Трлић са 4:2. У међуопштинској лиги Исток Стрмово је до ногу потукло Каленић са седам голова у њиховој мрежи.