14 November 2021
Категорија Новости
14 November 2021,
 Off

После Железничара, који је јуче поражен од Рибнице са 1:0, и преостала два лајковачка клуба изгубила су бодове у последњем колу јесењег дела првенства Колубарско-мачванске зоне. После серије од три победе и ремија Задругар је код куће поражен од Цера са 1:0, док је у дербију зачеља Стрмово поражено од Борца у Лешници са 3:1.
Довољно је да кризу лајковачких фудбалских клубова у највишем такмичарском рангу подвучемо чињеницом да се од 14 тимова два из Лајковца налазе на самом зачељу табеле: Железничар и Стрмово са по 8 бодова, док се Задругар у финишу полусезоне знатно поправио и налази се на деветом месту са 15 бодова.
На изузетно лошем и блатњавом терену у Мионици, на којем је тешко било одиграти неке смишљене акције, једини гол постигао је везиста домаћих Алексић у 42. минуту. Имала је и „дизелка“ своје шансе, али их није искористила.
Да су зелено-бели данас савладали Цер могли би безбрижно на зимовање са солидном залихом од 18 бодова. Међутим, гости из Петковице показали су се као чврста и незгодна екипа са неколико врло искусних фудбалера, међу којима као куриозитет издвајамо некадашњег члана Црвене звезде који игра са 43 године. Један од тих прекаљених играча, штопер Ђорђевић, дао је победнички гол из слободњака у 62. минуту. Тако су гости однели бодове такорећи без других шанси за гол, док је Задругар пропустио пар прилика. О нервози домаћег тома сведочи чак шест жутих картона – половина због приговора.
У Лешници је прво полувреме завршено без голова, што је Стрмову давало наду бар за један бод. Међутим, домаћи су други део игре почели офанзивније и головима у 50. и 55. минуту повели са 2:0. Наду Стрмову поготком у 74. минуту дао је Трифуновић, али је Борац шест минута касније постигао трећи, уједно и последњи гол на утакмици.
Као што смо рекли, Задругар је полусезону завршио на деветом месту са 15 бодова, док су Стрмово и Железничар на 13. и 14. месту са по осам бодова. Испред њих је Слога са 10, Борац са 12, а онда следе Дрина и Задругар са 15 бодова.
Убедљиви јесењи првак је Будућност Крушик са 37 бодова, односно 12 победа, једним ремијем и гол разликом +33. Врело Спорт има 11 бодова мање, односно 26, док Дивци и Младост из Прњавора деле треће и четврто место са по 20 бодова.